האנשים

צוות המנהלים והעובדים

צוות המנהלים והעובדים

שיקו דומוביץ'

מנכ"ל ענבי טלי

צחי אבידן

סמנכ"ל תפעול

דיויד בלחני

סמנכ"ל כספים

אורלי אזולאי

מנהלת בקרה ואבטחת איכות

גיא רוזנפלד

אגרונום ענבי טלי

העמסת פרי בטרנזיט
עמדת קליטת משטחים
העמסת פרי בטרנזיט
בקרת איכות לענבים
אילן בן דוב | פקח מזיקים
איציק דבדה | מנהל מחסן
אביגיל נחמיאס | מנהלת משרד
איחסון ענבים במתקן קירור
מחסן צינון לקראת משלוח
בדיקת איכות הפרי
דב שרף | מלגזן

החקלאים שלנו

לכל ענב יש אבא ואמא, מזה כמה דורות מגדלות המשפחות שבמושב לכיש, באהבה גדולה, את הענבים המובחרים של ענבי טלי. חלקם ותיקים, מראשוני הכורמים במושב, שזוכרים עוד את קשיי השנים הראשונות וחלקם צעירים, דור שלישי לכורמים, שבחרו להתמקצע בחקלאות, ורצינו להכיר לכם את כל המגדלים, אבל נסתפק בהצצה קטנה.

מושב לכיש

כחלק מהקמת חבל לכיש ובמטרה ליצור רצף התיישבות יהודי באזור שהיה עד אז פרוץ ומסוכן, הוקם מושב לכיש ביוני 1955 מזרחית לעיר קרית גת. מושב לכיש עלה לקרקע תחילה כהיאחזות נח"ל ע"י 3 גרעינים יוצאי מושבים וקיבוצים. במהלך כ-5 שנים ראשונות להקמתו, פעל המושב כ"מושבוץ" (שילוב של קיבוץ ומושב) ובפברואר 1960, עם המעבר לבתי הקבע, קיבל היישוב את מעמדו הנוכחי והוגדר מושב עובדים.
בלכיש 66 משקים חקלאיים, כולם פעילים, ובנוסף עוד כ-160 משפחות המתגוררות בשתי ההרחבות של המושב, חלק גדול מבין התושבים בלכיש הם "בנים ממשיכים" חלקם עובדים במשק החקלאי של ההורים וחלקם מתפרנסים מעבודות שונות, בתוך או מחוץ למושב. האגודה מספקת שירותי ארגון ושיווק ללא מימון או התערבות בפעילות הכלכלית של החבר. כמו-כן בלכיש פועלת גם אגודה קהילתית שאחראית על פיתוח וארגון חיי הקהילה ובכלל זה: חינוך, תרבות, תשתיות, פיתוח ועוד.

תל לכיש - החקלאים הקדומים

מושב לכיש נקרא ע"ש תל לכיש הנמצא בצמוד ליישוב. חפירות ארכאולוגיות שבוצעו בתל לכיש חשפו ממצאים ארכאולוגים עוד מהתקופה הנאוליתית (7500 – 4000 לפנה"ס). בתקופת הברונזה (3150 – 1200 לפנה"ס) לכיש היתה עיר חסות מצרית והיא מוזכרת לראשונה "במכתבי אל עמרנה" שבמצרים העתיקה (המאה ה-14 לפנה"ס). בתקופת מלכות יהודה היתה לכיש העיר השנייה בגודלה לאחר ירושלים. היא היתה מבוצרת בחומה כפולה ובה ישב דרך-קבע חיל המצב של מלכי יהודה. בשנת 701 לפנה"ס יצא סנחריב מלך אשור למסע כיבושים בכל איזור ישראל וסוריה "וּבְאַרְבַּע עֶשְׂרֵה שָׁנָה לַמֶּלֶךְ חִזְקִיָּה, עָלָה סַנְחֵרִיב מֶלֶךְ אַשּׁוּר עַל כָּל עָרֵי יְהוּדָה הַבְּצֻרוֹת וַיִּתְפְּשֵׂם, וַיִּשְׁלַח חִזְקִיָּה מֶלֶךְ יְהוּדָה אֶל מֶלֶךְ אַשּׁוּר לָכִישָׁה לֵאמֹר חָטָאתִי," (מלכים ב' פרק י"ח, פסוקים י"ג-י"ד)  לאחר קרב ארוך וקשה, הצליח סנחריב לכבוש את העיר לכיש "אַחַר זֶה, שָׁלַח סַנְחֵרִיב מֶלֶךְ אַשּׁוּר עֲבָדָיו יְרוּשָׁלַיְמָה, וְהוּא עַל לָכִישׁ, וְכָל מֶמְשַׁלְתּוֹ עִמּוֹ" (דברי הימים ב' פרק ל"ב, פסוק ט'). לכיש אמנם חרבה לאחר אותו קרב, אך זכתה לפרסום עולמי בזכות תבליט ענק שנחשף בטרקלין האירוח בארמונו של סנחריב מלך אשור, בנינווה, המספר את כל מהלך הקרב. בתבליט נראות היטב גם הגפנים שגידלו תושבי לכיש הקדומים סביב עירם. מכאן ברור שגם תושבי לכיש העתיקה עסקו בגידול ענבים לפרנסתם. במובן זה, אפשר לומר שתושבי לכיש של היום ממשיכים את דרכם של תושבי לכיש הקדומה.