זיגי פרום

לא רק חקלאי

ההורים עלו מאמריקה מתוך ציונות, באו להיות חקלאים, להיאחז בקרקע! ניסו מושב אחד וגם קיבוץ  ובסוף השתקעו בלכיש, ההתחלה הייתה מאוד קשה, כיום הוא מברך על העקשנות שלהם.

לגור בלכיש:

הגיע עם המשפחה בסוכות 1960 כשהיה בן 3, משפחה מסורתית בישוב חילוני, אבל תמיד ראה במורכבות הזאת יופי. מילדות נמשך לחקלאות אבל הפרנסה הייתה קשה. תואר ראשון עשה בפקולטה לחקלאות, אח"כ עסק בחקלאות בסין ובעוד ארצות אקזוטיות ואז חזר "ליישר" את המשק. עכשיו, כשקצת יותר רווח לו הוא לומד לתואר שני מחשבת ישראל, מתחבר לשורשים... כראוי לחקלאי!

הכי אוהבים בחקלאות:

אוהב את החופש לנהל את הזמן של עצמו, ומאוד גאה שמגשים את החלום הציוני חקלאי של אבא.

הכי מאתגר:

האי וודאות שבחקלאות קשה, יש הרבה גורמים שאתה לא שולט בהם, החל ממזג האויר וכלה בהחלטות רגולטוריות, אבל בטוח שאם נהיה הכי טובים נצליח לעבור גם תקופות קשות ובכך הוא מאוד גאה בענבי טלי, כי יש באמת שאיפה למצוינות.

הפסקת קפה:

יש לו הרבה שיחות עם גבי יפרח מנהל המשק שלו. הם מסתובבים הרבה ביחד בשטח, אבל אין נוהל קבוע של הפסקת קפה, כנ"ל עם סגולה, רעייתו ושותפתו ,שאחראית על הניירת ,המנהלות, ותקשורת עם הבנק. לפעמים מספיקים איזו ארוחת בוקר משותפת אבל לא משהו קבוע.

מילה על העתיד:

הוא בהחלט מקווה שאחד הילדים יבחר להמשיך את המשק ואף יביא ענף חקלאי משל עצמו, שהחקלאות תמשיך להתפתח לכיוונים חדשים, בנוסף לענבים כמובן.

זן הענבים שהם הכי אוהבים:

קשה לבחור זן מועדף הרי "כולם היו בני", אם לבחור את הכי אהוב אז באופן אישי הכי מתחבר לסייבל שיש לו ארומה יוצאת דופן.

שיתוף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
השארו מעודכנים
חדשות ועדכונים בפרופילים החברתיים

סיפורים נוספים של מגדלים

אסף ארד
מאמין בעבודת צוות
את הענב הראשון הוא בוצר ביוני, את האחרון בסוף דצמבר ויש לו 20 זנים, איזה הוא הכי אוהב? קשה להחליט
אהוד, רן ואמיר שאול
שלושה גברים וכרם...
כמו כל הילדים בלכיש, גם רן ואמיר תמיד עזרו במשק של ההורים, כשגדלו בחרו בחקלאות כדרך חיים, כיאה לשני הפכים, גם זני הענבים האהובים אליהם שונים לחלוטין
משפחת שריג
ציונות שורשית מתקדמת
מרים ושלמה באו ללכיש לאחר מות אחיו של שלמה, כיום ניצן מחדשת את המשק, "לנהל משק חקלאי כאישה, זה לא קל אבל אני אוהבת את ההשתנות והאתגר, אין יום שדומה לקודמו..."
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן