מרה אוזילבסקי ודודו עברי

חקלאות עם חזון

מרה בא ממשפחה חקלאית והיה ממקימי לכיש, דודו ניהל את ענבי טלי 20 שנה ועכשיו עבר לכסא החקלאי "ואת יודעת מה, אין הרבה הבדל, כשאתה אוהב משהו ומשקיע את הלב, זה לא  משנה איזה כותרת יש לזה, ואיזה ענבים הם הכי אוהבים? ממממ זה לא עניין של טעם, יותר עניין של תזמון.

לגור בלכיש:

מרה נולד במושב ביצרון והיה בין מקימי לכיש (מספרים שתמיד הלך יחף) את ניצה הכיר קצת אח"כ, בשנת 1965 הם השתקעו בלכיש. דודו גדל בקרית גת השכנה, כנער עבד בבציר בלכיש,את נעמה ביתם של מרה וניצה הכיר בבית הספר, אבל רק בצבא הפכו לחברים, ב-8/8/88 נישאו והשתקעו בלכיש , מרה בשנות ה-80 היה במקביל לעבודת החקלאות, גם מזכיר תנועת המושבים. דודו ניהל את ענבי טלי 20 שנה, עכשיו הם מנהלים את המשק יחד.

הכי אוהבים בחקלאות:

מרה: לא מאמין שיש מקצוע יותר טוב מזה, אתה נוטע כרם ומלווה אותו לאורך כל חייו, דודו מסכים איתו "יש הרגשת סיפוק גדולה כשאתה מעורב בכל שלבי התהליך וניצה מוסיפה שהיא מאוד אוהבת בקיץ את צליל שקשוק הארגזים מתמלאים בענבים.

הכי מאתגר:

דודו: לכרם יש "חיים משל עצמו" ולעיתים אין קשר ישיר בין הפעולות שלך לתוצאות בשטח, מרה: והאתגר כמובן להגיע לתוצאות הכי טובות

הפסקת קפה:

הכל דינמי, אין שום נוהל קבוע של קפה או ארוחת בוקר אבל הכרם הוא קפסולה של שקט, לטבע יש קצב משלו... אוהב לשבת לנוח מידי פעם בזולה בין הכרמים

מילה על העתיד:

בפנסיה? מה זאת אומרת? נצא לכרמים! מרה וניצה אומרים יחד וצוחקים, דודו מוסיף שהוא חולם שלכיש תישאר מושב חקלאי מצליח, מאורגן וסוציאלי ושהילדים יבחרו להמשיך את דרכם

זן הענבים שהם הכי אוהבים:

דודו: זה שמבשיל ראשון (-: יש לו טעם של עונה חדשה, טעם של קיץ, זה בכלל לא משנה איזה זן זה, כל זן כשהוא באמת בשל הוא טעים. מרה: כשאני בכרם אני לא מפסיק לאכול ענבים, בבית לא נוגע! טוב, כמה אפשר לאכול באותו יום??

שיתוף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
השארו מעודכנים
חדשות ועדכונים בפרופילים החברתיים

סיפורים נוספים של מגדלים

אסף ארד
מאמין בעבודת צוות
את הענב הראשון הוא בוצר ביוני, את האחרון בסוף דצמבר ויש לו 20 זנים, איזה הוא הכי אוהב? קשה להחליט
משפחת שריג
ציונות שורשית מתקדמת
מרים ושלמה באו ללכיש לאחר מות אחיו של שלמה, כיום ניצן מחדשת את המשק, "לנהל משק חקלאי כאישה, זה לא קל אבל אני אוהבת את ההשתנות והאתגר, אין יום שדומה לקודמו..."
זיגי פרום
לא רק חקלאי
ההורים עלו מאמריקה מתוך ציונות, באו להיות חקלאים, משפחה מסורתית בישוב חילוני, הביאו רוח קצת שונה אבל תמיד ראה במורכבות הזאת יופי.
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן