הענבים

תולדות ענבי המאכל

" האהבה הגדולה לאכילת ענבים לא התחילה היום. אפילו לא במאה האחרונה או במילניום שעבר. למעשה, האדם הקדמון ששוטט בארץ נהג לאכול מענבי גפן הבר כפי שמעידים שרידי גרעיני גפן שנחשפו בחפירות בישובי ארעי וקבע מתקופת האבן. גפן הבר, המצויה כיום רק בשמורת הדן, פינתה את מקומה לגפן התרבותית שבויתה מגפן הבר בצפון מזרח אגן הסהר הפורה. עדות עמומה לכך נמצאת בסיפור כרם נח שליד הר האררט: "ויחל נח איש האדמה וייטע כרם…" (בראשית, ט', כ')."

פרופסור עמוס הדס, מחבר הספר 'הגפן והיין בארכיאולוגיה של ארץ ישראל'

לא מתפשרים על איכות

בכל שלב – החל בגידול הענבים, דרך האריזה שלהם ועד לביס הראשון – מקפידים על האיכות והטעמים הייחודים של ענבי טלי. כל משטח של אריזות ענבים עובר בדיקה ובקרת איכות ממוחשבת, בסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים בעולם על מנת להבטיח שהענבים המגיעים ללקוח יהיו האיכותיים ביותר.

הענבים - ענבי טלי

אחד מגורמי ההצלחה הם בהבנה שכדאי לחקלאים לחלוק את הידע ולשתף פעולה עם שאר החקלאים במושב, ובהחלט אספנו ידע! חממות ייחודיות המאפשרות לשלוט במועד ההבשלה של הענבים, פרומון סינתטי לבלבול עש האשכול, לכידה המונית של זבובי פירות, ומיפוי ממוחשב של כל החלקות. לא תאמינו איזו טכנולוגיה מתקדמת מעורבת בגידול ענבי טלי

לכתבה המלאה >>>

כמשווקים בינלאומיים, אנו נדרשים לעמוד בתקנים המחמירים ביותר, גם לייצוא הענבים וגם לשוק המקומי, ענבי טלי מוסמכים למספר תקנים המבוקרים מדי שנה על ידי המכון לבקרה ואיכות – IQC.

 

לכתבה המלאה >>>

אנו בענבי טלי מחויבים לקהל הצרכנים הדתיים ושומרי הכשרות ולפיכך אנו מעסיקים משגיח כשרות צמוד שמפקח על כל תהליכי הנטיעה, הגידול והבציר ולבסוף מעניק את חותמת הכשרות לפני יציאת הענבים אל השווקים.

 

לכתבה המלאה >>>

הבלוג של טלי

יש לנו המון דברים לספר על ענבים! אז פתחנו בלוג, בכל פעם נכתוב בו על נושא אחר שקשור לעולם הכרמים והענבים, גידול, זנים, תרבות ועוד, כנסו כנסו… יהיה מעניין! 

טלי בוטיק

בחלקת הזנים של ענבי טלי נבחנים מדי שנה זנים חדשים שפותחו במכון וולקני או בתוכניות השבחת זנים מהעולם.
לענבי טלי כ-10 זנים ייחודים של ענבי מאכל המשווקים באופן בלעדי.

ירקות ופירות נוספים

תחת המותג "טלי" משווקים פירות וירקות נוספים, כגון ירקות עלים, פלפלים, עגבניות שרי, נקטרינות, אפרסקים, גויאבות ועוד. גם פירות וירקות אלו נבדקים באופן רציף כדי לשמור על איכות המותג.

זני הענבים

כ-30 זני ענבים גדלים בכרמים של ענבי טלי, רובם הגדול ללא חרצנים. זני הענבים שונים אחד מהשני במובנים רבים כמו צבע, צורה, טעם ומועדי ההבשלה, במדריך הזהב שלפניכם תוכלו לראות את זני הענבים הפופולריים, אם תכנסו לדף זני הענבים תוכלו לראות מידע נוסף על כל אחד מהצבעים וכן מידע ספציפי על כל זן של ענבים.

מדריך הזהב ענבי טלי