המגזין

בלוג על ענבים

מסתבר שיש לנו המון מה לספר על כרמים וגידול ענבים, עולם הענבים רחב מאוד ונוגע לתחומי חיים רבים: בוטניקה, ביולוגיה, היסטוריה, יהדות, לשון, תזונה, מטאורולוגיה ועוד. וזו בדיוק מטרת הבלוג – להעלות בכל פעם כתבה על נושא אחר הקשור לענבים, חלק מהכתבות יופיעו גם בבלוג וגם במקומות נוספים באתר על פי תוכנן, כמו בריאות או מידע על חקלאות מקצועית. אתם מוזמנים להתרווח בצל סוכתנו ולצלול איתנו אל עולם שלם של כרמים וענבים.

כמה קר לגפן?

הבלוג של טלי המגזין « בלוג על ענבים « כמה קר לגפן? כמה קר לגפן? היפיפייה הנמה ומתי לזמור את הכרם? מאת: ניצן אשוח, בלוגרית של ענבי

בורא פרי הפודקאסט

על בריאות וענבים בריאות » כל הבריאות שבענבים  בורא פרי הפודקאסט ראיון עם גיא האגרונום בפודקאסט של אפרת אנזל *אנזל ולוקסי – לדבר זה לא משמין

ענבים על הבוקר (אצל פאולה וליאון)

על בריאות וענבים בריאות » כל הבריאות שבענבים  https://youtu.be/nuNlfa5yvS4 ענבים על הבוקר (אצל פאולה וליאון) ראיון עם רונה שפר על הבריאות שבענבים רונה שפר היא  דיאטנית

תיירות חקלאית

אחד ממקטעי האמצע של שביל ישראל עובר בסמוך למושב לכיש ובין הכרמים של ענבי טלי, מקטע זה מתחיל מבית גוברין ומסתיים בתל קשת.

הכרם בלכיש

בציר עצמי ופעילות בכרמים

סיור חוויתי ולימודי על ענבי המאכל, כולל פעילות של בציר עצמי והפקת תירוש כמו בימי קדם, כל משתתף בוצר לעצמו סלסילת ענבים טריים ומתוקים.

בשמת

רימונים וצמחי בושם

משק שריג שמגדל בנוסף לענבים גם רימונים וצמחי בושם, מרפא ותבלין, מזמין מטיילים לסיור מרתק במשק ובמזקקה וכן לקנות ממוצריו.

מתכונים עם ענבים

אנחנו אוכלים אותם בים, בפיקניק או מנשנשים אותם מול הטלויזיה אבל ענבים יכולים להשתלב גם במגוון רחב של מנות, הם טעימים, מזינים ויוסיפו מתיקות מרעננת ומיוחדת למנות רבות, כיום ניתן למצוא ענבים בשלל צבעים ובכך להוסיף גם מראה חדשני וטרי למאכל והכי חשוב – יש להם יתרונות בריאותיים רבים (עליהם תוכלו לקרוא עוד בקטגוריית הבריאות שבאתר) אז כנסו וקבלו מתכונים חדשים לארוחה שלכם.

מדיה - פרסומות וכתבות

מי לא יודע לזמזם את הג'ינגל המפורסם "הם טעימים הם מתוקים, מן הטובים שבכרמים, ענבי טלי, מושב לכיש, כל עינב זהב!" ואכן לאורך השנים עשינו הרבה פרסומות וסרטונים שהוקרנו בכל אמצעי המדיה השונים, גם כתבות עיתונות וטלוויזיה רבות נעשו עלינו, בנושאי צרכנות, חדשנות, זני ענבים, מתכונים ועוד, נאספו גם פוסטרים פרסומיים רבים וכמובן הג'ינגל (זמריר) המפורסם, בשפות שונות. אספנו פה חלק מאותם פרסומים, אתם מוזמנים לקרוא את הכתבות, להיזכר בפרסומות וכמובן לשמוע שוב את הג'ינגל הידוע.